اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تهران

 

 معرفی:

اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تهران از سال 1358 در دفتر مرکزی بصورت مشترک فعالیت داشته که بعد از پیگیری نماینده محترم مقام معظم رهبری حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج علی اکبری در سال 1378 محل فعالیت های آن تفکیک و جدا گردید و با دستور مستقیم مقام معظم رهبری در ساختمان واقع در بزرگراه رسالت نبش خیابان کرمان شمالی( خیابان شهید هدایتی) استقرار پیدا کرد. مدیریت آن نیز برعهده آقای روستایی تا سال 1388، دکترنعمتی تا سال1396 و هم اکنون درسال 1398 ، دکتر صمیمی می باشد.

 

چشم انداز

 

 

اهداف و ماموریت

بطور کلی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی و ایجاد جریان سازی این بدنه نیروی در سطوح مختلف جامعه است و سیاست های اتحادیه شهر تهران نیز بر این اساس ترسیم گردیده است. شهر تهران بدلیل ویژگی های خاص و متفاوتی که با سایر شهرها دارد به همین جهت برنامه های پیش بینی شده برای آن نیز تا حدی از برنامه های کشوری متمایز می گردد . در شهر تهران دانش آموزان متوسطه علاوه بر فعالیت های تشکیلاتی و معرفتی تربیتی، دارای فعالیت های آموزشی و علمی و همچنین برنامه های مهارتی و هنری وهمینطور برنامه های ورزشی، بازی و اردویی تحت عنوان سلامت و نشاط نیز می باشند که حوزه فعالیت های شهر تهران را به مراتب گسترده تر از سایر استانها می نماید تا بتواند در کنار آموزش و پرورش و سایر نهادها و جنبش های خودجوش فرهنگی بعنوان بازوی مکمل آموزش و پرورش هم به موضوع آسیب های اجتماعی بپردازد و هم زمینه را برای مدیران فردا مهیا نماید. در همین راستا بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تحول در نظام آموزش و پرورش و عملیاتی سازی سند تحول؛ اقدام به راه اندازی کانون های تربیت محله وارثین با توجه به مقتضیات و ویژگی های فرهنگی اجتماعی شهر تهران گردید که در واقع این کانون ها یک یا چند کانون و محیطی می باشند که متشکل از یک مدرسه و مسجد نزدیک به اعضا در هر منطقه اند و مسئولیت آن بر عهده مـربیانی است که در آن اعضا و مخاطب از نظر عـلمی، مـعنوی، مـعرفتی و اخـلاقی، مهارتی، هنری و سلامت به طور مستمر تـغذیه می گردند و در مدرسه و نهادهای محلی فعالیت و نقش آفرینی می کنند.

لازم به ذکر است کلیه برنامه های تشکل در حوزه محتوا بر اساس سیر و منظومه فکری  و تربیتی که حاصل تجربیات و پژوهش طولانی اساتید حوزه نوجوان می باشد؛  طراحی شده و در هر پایه مباحث مورد نیاز بر اساس منظومه فکری تدریس و ارائه می گردد.

 

نمایی کلی از اهداف و برنامه های اتحادیه شهر تهران

 ساختار توانمند سازی اتحادیه برای سه عنصر اصلی خود یعنی دانش آموزان ، اولیاء دانش آموز و مربیان به گونه ای است که همگی در طول دوره آموزشی و پرورشی بایستی ارتقا پیدا کنند که در حد مطلوب نیز شاهد تحول جدی در آنان خواهیم بود:

 

 

 

 

انتخاب دانش آموز

دانش آموزان مقطع متوسطه اول و دوم دختر و پسر که به لحاظ علمی و شخصیتی و توان تعاملی و ارتباطی و همچنین ویژگی اخلاقی و مسئولیت پذیر بودن مورد بررسی قرار می گیرند و با ارائه پرسشنامه ای و مصاحبه در مدرسه انتخاب می گردند.این دانش آموزان علاوه بر فعالیت های مدرسه ای، دعوت می گردند تا در برنامه های کانون تربیت محله وارثین شرکت نمایند.

مهم : نکته حائز اهمیت اینجاست که تمامی برنامه های ارائه شده به دانش آموزان بر اساس سیر و منظومه تربیتی اتحادیه اجرا می گردد، منظومه ای که حاصل تلاش و پژوهش سالیان متمادی اساتید مجرب حوزه نوجوان می باشد که در هر سطح و پایه ای، نکات و آموزش های مختص به همان سن و پایه به دانش آموزان ارائه می گردد.

 

مراحل دعوت و ثبت نام دانش آموزان در کانون تربیت محله:

 

ویژگی های دانش آموزان اتحادیه در سال آخر و فارغ التحصیلی:

By | ۱۳۹۸-۳-۲۸ ۱۳:۱۴:۰۹ +۰۰:۰۰ ۵ام خرداد, ۱۳۹۸|Categories: دسته‌بندی نشده, عدم نمایش|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

درباره ما

اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان با هدف ايجاد وحدت و هماهنگي بين انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان كشور و به منظور حراست از دستاوردهاي انقلاب و تحقق ارزشهاي اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي و جهت بخشيدن به فعاليتهاي صنفي دانش‌آموزان مسلمان و متعهد، در سال 1358 با حمايتهاي معنوي و مادي حضرت امام خميني (ره) تأسيس و طي ساليان متمادي در زمينة تربيت نيروهاي مخلص دانش آموزي و حضور آنها در صحنه‌هاي انقلاب اقدام نموده است.

اطلاعات تماس

تهران ، میدان رسالت ، نبش خیابان کرمان

Phone: 8888 9999 - 021

Mobile: 9999 888 - 0912

Fax: 6666 7777 - 021

Web: naslepanjom.ir