معرفی قرارگاه وارثین

 

بهترین زمان برای ساخت هر فرد دوره نوجوانی است. انتخاب دوست و حضور دانش آموز در جمع گروه های همسال از چنان اهمیت ویژه ای برخوردار است که مسیر زندگی و آتیه آنها را تحت تاثیر قرار خواهد داد. در این دوران دانش آموزان میتوانند دوستان ناب و بسیار خوبی را پیدا کنند که در سازنده بودن آینده شان بسیار تاثیر خواهد گذاشت اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بعنوان اولین تشکل انقلاب اسلامی تحت نظر نماینده مقام معظم رهبری اداره می گردد. این مجموعه با سند افتخار 15000شهید دانش آموز ؛ پس از 40 سال تلاش مستمر در عرصه فعالیت های فرهنگی و تربیتی به دنبال این بوده تا ضمن تربیت نیروی متدین، متفکر با اخلاق و دارای مهارت بتواند با این عقبه تابناک ، آینده درخشانی را برای آینده سازان این مرز و بوم فراهم نماید. در این راستا اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان شهر تهران با همکاری آموزش و پرورش شهر تهران و بر اساس سند تحول بنیادین، دانش آموزان مستعد را برای حضور در کانون های تربیت محله در مناطق 19گانه شهر تهران ضمن انجام مصاحبه و پذیرش و جذب می نماید. این مجموعه با استفاده از مربیان توانمند و معلمان مجرب و استفاده از تمامی ظرفیت های آموزشی، پژوهشی،ارتقایی، فرهنگی و رفاهی؛ دانش آموزان منتخب مدارس را در مدرسه ای در صورت امکان در مرکز منطقه که برای همه دانش آموزان از نظر سهولت در دسترسی و رفت و آمد با وسایل حمل و نقل عمومی یکسان باشد جمع نموده و یک الی دو روز در هفته در خارج از ساعات مدرسه در 4محور پرورشی،مهارتی،علمی و درسی، اردویی و ورزشی(سلامت) برای دانش آموزان براساس سیرفکری و تربیتی که حاصل زحمات 20ساله کارشناسان تربیتی بوده برنامه ریزی می نماید.

 

برنامه های علمی و پرورشی

قسمت برنامه های علمی درسی علمی:برنامه های اتحادیه در حوزه علمی به سه بخش تقسیم می شود بخش اول الف -کلاس های حـل تـمرین قرارگاه های ویژه بخصوص در دروس ریاضیات، قواعد عربی، علوم تجربی ، زبان انگلیسی و غیره ب- بسته ها و اردوهای جمع بندی آموزشی بخش دوم: الف-سامانه مشاوره مبتنی بر نرم افزار دانش برگ ب- پشتیبانی و مشاوره آموزشی حضوری و تلفنی بخش سوم: آزمون های علمی آینده سازان و درون قرارگاهی

 

 

قسمت برنامه های پرورشی عمده برنامه های پرورشی براساس منظومه فکری و تربیتی که حاصل تجربیات اساتید حوزه نوجوان می باشد طراحی شده که در هر پایه عناوین آن مشخص ده و توسط کارشناسان و مربیان مجرب ارائه خواهد شد،گزاره های اصلی این برنامه شامل الف-آموزه‌های قرآن کریم، نقش معنوی، اسوه‌ای، هدایتی و تربیتی پیامبر اکرم (ص) و حضرت فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) و ائمه معصومین (علیهم‌السلام) به ویژه امام زمان (عج) و ولایت‌مداری در تمام ساحت‌ها ب- زمینه سازی کسب شایستگی های پایه و کسب کرامت ذاتی و اکتسابی و فضایل اخلاقی از جمله: ایمان، تقوا، تولی و تبری، عمل صالح، خودباوری، روحیه مجاهدت، ظلم‌ستیزی، علم، حکمت، عفت، شجاعت، عدالت، صداقت، ایثار و فداکاری.

 

برنامه های ورزشی

نشاط روحی قطعا وابسته به سلامت جسمی و ورزش جدی و منظم است . دانش آموزان عضو انجمن اسلامی باید به سلامت و شادابی خودشان اهمیت بدهند ورزش قوای جسمی را تقویت می کند و مهم تر اینکه اراده قدرت روحی و معنوی به نوجوانان می دهد. اردو های گوناگوی علمی زیارتی تفریحی و … بستر مناسبی برای شکوفا شدن استعداد های دانش آموزان انجمنی و تجربه فضاهای متفاوت است .

 

 

 

By | ۱۳۹۸-۴-۱۱ ۱۰:۳۹:۰۶ +۰۰:۰۰ ۲۴ام فروردین, ۱۳۹۸|Categories: اخبار|۰ Comments

About the Author:

Leave A Comment

درباره ما

اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان با هدف ايجاد وحدت و هماهنگي بين انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان كشور و به منظور حراست از دستاوردهاي انقلاب و تحقق ارزشهاي اسلام و آرمانهاي انقلاب اسلامي و جهت بخشيدن به فعاليتهاي صنفي دانش‌آموزان مسلمان و متعهد، در سال 1358 با حمايتهاي معنوي و مادي حضرت امام خميني (ره) تأسيس و طي ساليان متمادي در زمينة تربيت نيروهاي مخلص دانش آموزي و حضور آنها در صحنه‌هاي انقلاب اقدام نموده است.

اطلاعات تماس

تهران ، میدان رسالت ، نبش خیابان کرمان

Phone: 8888 9999 - 021

Mobile: 9999 888 - 0912

Fax: 6666 7777 - 021

Web: naslepanjom.ir